Czerwony silikon

czerwony silikon

Silikon jest polimerem , który zawiera krzem wraz z węglem , wodorem , tlenem , a czasem innymi pierwiastkami chemicznymi . W zależności od warunków produkcji otrzymuje się go w postaci olejów bądź żywic silikonowych, a także elastomerów.
Silikony dzielimy na:

  • Acetoksy (tzw. octowe)
  • Oxime (obojętne)
  • Alkoxy (bezwonne, neutralne)

Światowym liderem w produkcji silikonów jest firma Dow Corning. Została ona założona w 1943 roku specjalnie do odkrywania i rozwijania potencjału silikonów. Silikonowe szczeliwa Dow Corning są trwalsze i bardziej uniwersalne od większości szczeliw na bazie polimerów organicznych. Są to trwałe, jednoskładnikowe szczeliwa wulkanizowane na zimno, twardnieją w temperaturze pokojowej tworząc wytrzymałą, podobną do gumy masę o wyjątkowych właściwościach, zaspokajając szeroką gamę potrzeb przemysłowych w dziedzinie klejenia i uszczelniania.
Jednym z częściej stosowanych występujących silikonów w przemyśle i gospodarstwach domowych jest silikon koloru czerwonego. W zależności od producenta może on wykazywać różne właściwości.
Silikon czerwony wysokotemperaturowy stosowany w  motoryzacji jest często mylony z produktem popularnych w latach poprzednich zwanym hermetykiem ,który był koloru czerwonego. Są to dwa różne produkty których wspólna cechą jest czerwony kolor i zdolność do uszczelniania.
Silikon czerwony stosowany w motoryzacji musi idealnie dopasowywać się do uszczelnianych powierzchni, być odpornym na wysokie temperatury i spełniać wymagania producentów samochodów (O.E.M. - Original Equipment Manufacturer). Silikon stosowany do sond lambda musi natomiast spełniać technologię Sensor Safe. Tak opracowane silikony  zastępują tradycyjne uszczelki: korkowe, papierowe, filcowe, azbestowe i gumowe. Ponadto silikon musi być odporny na: oleje, smary, płyny chłodnicze itp.
Sposób użycia silikonu określany jest przez producenta ale ogólne zasady stosowania są następujące:

  • Powierzchnie oczyścić kurzu, brudu, tłuszczu oraz resztek uszczelnienia i  wody
  •  Rozprowadzić niewielką ilość silikonu na powierzchni.
  • Nadmiar usunąć za pomocą np. noża zamoczonego w wodzie z mydłem.
  • Uszczelniacz zaczyna schnąć po czasie określonym przez producenta  a po pewnym czasie  jest odporny na dotyk. Zastyga w pełni po 24 godzinach.
  • Nadmiar zastygłego silikonu można usunąć przy pomocy ostrego narzędzia.
  • Po każdym użyciu zakręcać tubę.
  • Nie używać produktu w temperaturach ujemnych ponieważ na powierzchni  klejonej wytwarzają się drobne cząsteczki wody ,które uniemożliwiają właściwe przyleganie produktu do powierzchni

 

Więcej informacji uzyskasz wysyłając maila abs@lu.onet.pl
Zespół "ABS Serwis"

 

kup czerwony silikon

strona sponsorowana przez: silikony.elub.pl