Łożyska wysokotemperaturowe

LozyskaWysokotemperaturowe

 • Łożyska wysokotemperaturowe - zapewniający wyjątkowe właściwości w dla wysokich temperatur;
 • łożyska wysokotemperaturowe w zależności od wykonania przystosowane są do pracy w temperaturze do +150°C, +200°C a także +350°C. (np. wózki piekarnicze, wentylatory, silniki, itp.)
 • Zakres pracy:
  • do +350°C (wersja wysokotemperaturowa, ale wolnobieżna)
  • do +200°C (wersja wysokotemperatorowa i wysokoobrotowa)

  Łożyska wysokotemperaturowe przystosowane do pracy w temperaturze do ok. +200°C mogą również posiadać uszczelki z tworzywa sztucznego lub prasowanych, stalowych blaszek.
  Specjalna obróbka cieplna zapewnia im metalurgiczną stabilność w temperaturze do +200°C. Zwiększony luz C4 kompensuje natomiast zmiany objętości materiału pod wpływem temperatury.
  Znajdują zastosowanie w walcowniach stali, przemyśle ceramicznym, przetwórstwie spożywczym, walcowniach papieru, silnikach elektrycznych, przekładniach oraz wentylatorach.

  Łożyska bardzo wysoko-temperaturowe przystosowane są do pracy w temperaturach pomiędzy +200°C a +350°C, przy jednocześnie niewielkich prędkościach obrotowych (poniżej 50 obr/min) i niezbyt dużym obciążeniu.
  Charakteryzują się dużym luzem poprzecznym który kompensuje zmiany objętości materiału pod wpływem temperatury, specjalną obróbką cieplną zapewniającą metalurgiczną stabilność oraz stalowym koszykiem.
  Łożyska te występują w wersji otwartej bądź krytej blaszkami. Łożyska takie są stosowane m.in. w przemyśle ceramicznym i w hutach szkła, przy produkcji cegieł i stali.

  Więcej informacji uzyskasz wysyłając maila abs0@op.pl

  Zespół "ABS Serwis"

  Przejdź do sklepu
  www.molykote.lublin.pl